Bilety na transport publiczny w Paryżu (2024)

Bilety na transport publiczny w Paryżu (1)

W paryskim transporcie publicznym dostępne są różne opcje karnetu/biletu. Bilety i karty elektroniczne są używane do zatwierdzania podróży, a mianowicie Passe Navigo (tylko dla mieszkańców miasta), Pass Navigo Découverte (Navigo discovery pass), Passe Navigo Easy (Navigo Easy Pass), Paryż Wizyta (Paris Visit Pass), Bilet lotniczy, t+ Bilety, Mobilis oraz Bilety IDF. Poza Passe Navigo, wszystkie inne rodzaje karnetów i biletów mogą być używane przez obco*krajowców. Passe Navigo Découvérte i inne bilety są dostępne w centrach informacyjnych lub serwisowych na stacjach kolejowych. Na większości stacji znajdą Państwo wiele automatów biletowych RATP lub SNCF umożliwiających doładowanie kart i zakup biletów. Region Ile de-France (departament Francji obejmujący Paryż) dzieli się na 5 stref dla transportu. Centrum Paryża znajduje się w strefie 1. Opłaty są obliczane zgodnie z wyborem stref. Proszę pamiętać o skasowaniu biletu po dokonaniu transferu.Pana telefony komórkowe mogą być wykorzystane jako Państwa bilet dla paryskiego metra, pociągów, autobusów i tramwajów.

Porady od nas

Jeśli Państwa wizyta jest krótka, zalecamy skorzystanie z karnetu Navigo Découverte dla wszystkich strefy(1-5) na podróżowanie, co kosztuje 30,75 € za tydzień nieograniczonej podróży. Dzięki temu doładowaniu mogą Państwo podróżować do dowolnej strefy w regionie Île-de-France dowolnym środkiem transportu (RER, metro, Transilien, tramwaj, autobus, Noctilien, autobus Roissy i autobus Orly) z nieograniczonym dostępem, jednak jeśli przyjadą Państwo do Paryża w piątek, sobotę lub niedzielę, nie mogą Państwo skorzystać z tej opcji, ponieważ Navigo Découverte nie może zostać doładowany w te dni na ten sam tydzień. Jeśli doładują Państwo kartę w te dni, zostanie ona załadowana na następny tydzień. Pozostałe opcje mogą Państwo zobaczyć w sekcji poniżej.

Bilety na transport publiczny w Paryżu (2)

Navigo Discovery Pass

Ta karta jest przeznaczona dla osób podróżujących okazjonalnie lub regularnie przez krótki czas, w tym turystów. Jest to karta zbliżeniowa, do której dołączona jest karta (podobna do dowodu osobistego), którą posiadacz może spersonalizować. Posiadacz przepustki musi wpisać swoje imię i nazwisko oraz przykleić swoje zdjęcie (rozmiar 3c.m * 2.5c.m) na karcie, zarówno karta, jak i przepustka powinny być zawsze używane i prezentowane razem. Ta karta jest ściśle osobista, niezbywalna i nierozłączna. Karta Navigo Découverte może zawierać maksymalnie dwa karnety dzienne Navigo, tygodniowe lub miesięczne.

Bilety na transport publiczny w Paryżu (3)

Gdzie mogę to dostać?

Kartę tę można kupić bezpośrednio w biurach sprzedaży, niektórych punktach RATP i zatwierdzonych lokalnych sklepach. Punkt sprzedaży można znaleźć na mapie w aplikacji Ile-De-France Mobilités (Android/IOS). Karnet kosztuje 5 € i może być doładowywany w zależności od naszych potrzeb. Poniższa tabela przedstawia ceny w zależności od stref i wybranego planu. Mogą Państwo korzystać z Navigo Discovery Pass na telefonie komórkowym, z dodatkowymi korzyściami. Oznacza to, że nie trzeba kupować fizycznej karty, wystarczy kupić bilet przez komórkę i pokazać telefon komórkowy przy bramce, aby potwierdzić ważność biletu.

Po pomyślnym zainstalowaniu aplikacji proszę przejść do sekcji mapy. Po powiększeniu mapy zauważą Państwo ikonę przypominającą kartę. Symbol ten wskazuje lokalizację punktów sprzedaży biletów RATP. Wystarczy kliknąć na symbol, aby zapoznać się ze szczegółami centrum i odkryć zakres usług oferowanych w tej konkretnej lokalizacji.

Bilety na transport publiczny w Paryżu (4)

Bilety na transport publiczny w Paryżu (5)

Karnet Navigo - nowa taryfa od stycznia 2024 r.

Plan Ważność Cena
Navigo 1 dzień Jeden dzień do północy

Strefa (od 1 do 5) - 20,60 €

Strefa (od 1 do 4 / od 2 do 5) - 14,35 €

Strefa (1 do 3 / 2 do 4 / 3 do 5) - 11,60 €

Strefa (1&2 / 2&3 / 3&4 / 4&5) - 8,65 €

Navigo 1 tydzień Od poniedziałku do niedzieli do północy

Strefa (od 1 do 5) - 30,75 €

Strefa (2 i 3) - 28,20 €

Strefa (3 i 4) - 27,30 €

Strefa (4 i 5) - 26,80 €

Navigo 1 miesiąc Od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca

Strefa (od 1 do 5) - 86,40 €

Strefa (2 i 3) - 78,80 €

Strefa (3 i 4) - 76,80 €

Strefa (4 i 5) - 74,80 €

Wyjątki dla Navigo Discovery Pass

Z tygodniowym doładowaniem mogą Państwo korzystać z Navigo od poniedziałku do następnej niedzieli. Nie można jednak doładować Navigo w piątek, sobotę i niedzielę, chyba że na następny tydzień, co oznacza, że jeśli ktoś przyjedzie w piątek i będzie próbował doładować karnet na tydzień, to nie zadziała. W przypadku planu dziennego i miesięcznego, można doładować w dowolnym dniu.

Usługa Orlyval to usługa lekkiego metra, która łączy lotnisko Orly i stację Antony w ramach linii B RER. Jest ona obsługiwana przez prywatną firmę, która niezaakceptować kartę Navigo.

Karnet na zwiedzanie Paryża

Karnet "Paris Visite" został specjalnie zaprojektowany dla turystów. Dzięki karnetowi "Paris Visite" mają Państwo dostęp do wszystkich sieci transportowych: RER, Metro, Transilien, tramwaj i autobus. Bilet ten, ważny przez 1, 2, 3 lub 5 kolejnych dni, umożliwia podróżowanie po Paryżu (strefy 1 do 3) lub w regionie Paryż Île-de-France ( strefy (od 1 do 5), z dostępem do lotnisk przez Orlyval, Disneyland Paris, Pałac Wersalski i pałac Fontainebleau). Paris Visite jest dostępny w formie bilet magnetyczny odpowiadający wybranemu obszarowi.Przed każdym użyciem należy napisać na kuponie swoje nazwisko, imię i datę użycia.

Bilety na transport publiczny w Paryżu (6)

Gdzie mogę to dostać?

Paris Visite Pass można kupić bezpośrednio w punktach informacyjnych RATP lub w punktach obsługi klienta. Można go również kupić w automatach. Poniższa tabela przedstawia różne ceny w zależności od strefy i liczby dni.

Paris Visite Pass - nowa taryfa od stycznia 2024 r.

Cena za strefę (1-3)

Liczba dni Dzieci (4 - 12 lat) Dorośli
1 Dzień 6.80€ 13.55€
2 dni 11€ 22.05€
3 dni 15€ 30.10€
5 dni 21.65€ 43.30€

Cena za strefę (1-5)

Liczba dni Dzieci (4 - 12 lat) Dorośli
1 Dzień 14.25€ 28.50€
2 dni 21.65€ 43.30€
3 dni 30.35€ 60.70€
5 dni 37.15€ 74.30€

Zalety

 1. Karnet ten oferuje nieograniczoną liczbę przejazdów odpowiadającą liczbie dni i stref zaznaczonych na bilecie.
 2. Dla dzieci poniżej 12 roku życia obowiązuje taryfa ulgowa.
 3. Ten karnet oferuje zniżki na wiele atrakcji. Ale to się będzie zmieniać od czasu do czasu.
 4. Ponadto jest 25% zniżki na opłatę za wstęp na platformę widokową Tour Montparnasse.
 5. W przeciwieństwie do karnetu Navigo découverte, karnet Paris visite można wykorzystać od dowolnego dnia. Ważność Paris visite pass liczy się od pierwszego dnia korzystania z karty do kolejnej liczby dni, na które karta została zakupiona.

t+ Bilet

Bilety na transport publiczny w Paryżu (7)

Bilet t+ to specjalny rodzaj biletu, który działa zgodnie ze strefami, czasem i rodzajem transportu. Bilet ten umożliwia podróżowanie w strefie 1 sieci RER, wszystkimi liniami metra, wszystkimi autobusami w regionie Île-de-France (z wyjątkiem autobusów Orly i Roissy), tramwajami (z wyjątkiem tramwajów ekspresowych T11, T12, T13) i kolejką linową Montmartre. Jest to bilet jednoprzejazdowy w jedną stronę. Bilet kosztuje 1,90 €, aby zmniejszyć zużycie papieru RATP przestał sprzedawać pakiet 10 biletów. Ale obniżona cena biletów t+ jest nadal dostępna na stronie Łatwe przejście i pewne smartfony.

Możliwe transfery z biletem t+

 • Z jednej linii metra do innej linii metra, z dowolną liczbą przesiadek na podróż w jedną stronę w ciągu 90 minut od pierwszej i ostatniej walidacji.
 • Jedna linia metra do innych linii RER lub jedna linia RER do innych linii RER w strefie 1 Paryża, z dowolną liczbą przesiadek, na jedną podróż w jedną stronę, w ciągu 90 minut od pierwszej i ostatniej walidacji.
 • Jeden autobus do innego autobusu (w tym przesiadki między sieciami RATP i OPTILE), dla dowolnej liczby przesiadek, przez 90 minut między pierwszą a ostatnią walidacją. Przy każdej zmianie autobusu muszą Państwo ponownie skasować swój bilet t+.
 • Jeden autobus do tramwaju lub jeden tramwaj do innego przez 90 minut pomiędzy pierwszą a ostatnią walidacją. Przy każdej zmianie autobusu lub tramwaju należy ponownie skasować bilet t+.
 • Podczas podróży Noctilien, 1 przejazd wymaga zatwierdzenia 1 biletu t + na linie dwucyfrowe i linię N135. A w przypadku wszystkich innych linii - 2 bilety t+. Możliwe są połączenia między dwoma Noctilien. Konieczne jest zatwierdzenie podczas każdej korespondencji.

Bilety t+ - nowa taryfa od stycznia 2024 r.

t+ Bilety Cena biletów zdematerializowanych Cena biletów papierowych
1 bilet 2.15€ 2.15€
Karnet na 10 biletów 17.35€ NA
Karnet 10 biletów (dzieci (4 - 10 lat)) 8.65€ NA

Gdzie mogę to dostać?

Bilety t+ można kupić bezpośrednio w punktach informacyjnych RATP lub w punktach obsługi klienta, w automatach, w barze gastronomicznym na niektórych liniach kolejowych TGV (bilety pojedyncze lub pakiety po 10 sztuk), w punktach obsługi klienta RATP lub w punktach obsługi klienta RATP. Autoryzowany punkt sprzedaży RATP(opakowania po 10 sztuk), rezerwuj online z Paris info (opakowanie 10 sztuk) lub można kupić w telefonie komórkowym z redukcją.

Navigo Easy pass

Navigo easy pass został stworzony w celu zastąpienia wszystkich biletów papierowych. Zastępuje wszystkie rodzaje biletów t+, bilety autobusowe Orly, bilety autobusowe Roissy i bilety Mobilis. Karnet "Navigo easy" nie jest przeznaczony do konkretnego użytku, ale możemy go używać jako wspólnej karty, która zastąpi wszystko. Zakup tej karty kosztuje 2 euro i jest ważna przez 10 lat. Aby zmniejszyć zużycie papieru, RATP udziela specjalnych rabatów na karnety Navigo easy przy tym samym doładowaniu. Navigo Easy Pass jest dostępny dla wszystkich, można go nabyć natychmiast i bez formalności. Nie ma możliwości podróżowania z kilkoma osobami na jednym karnecie Navigo Easy. Każdy podróżny musi zatwierdzić swoją kartę.

Bilety na transport publiczny w Paryżu (9)

Bilety i pakiety, które można załadować do Navigo easy pass

 1. Bilety t+ - Jednorazowe bilety t+ w pełnej taryfie, karnet 10 biletów w pełnej taryfie, karnet 10 biletów w taryfie ulgowej. (ale nie można stosować jednocześnie taryfy ulgowej i pełnej)
 2. Bilety autobusowe Orly i Roissy
 3. Pakiet dzienny Navigo
 4. Weekend młodzieży Navigo
 5. Pakiet przeciw zanieczyszczeniom (dostępny w przypadku szczytu zanieczyszczeń)

Gdzie mogę to dostać?

Kartę Navigo Easy można kupić bezpośrednio w biurach sprzedaży, niektórych punktach RATP i zatwierdzonych lokalnych sklepach. Kosztuje 2 euro i może być doładowywana zgodnie z naszymi potrzebami. Poniższa tabela przedstawia różne opcje doładowania.

Navigo Easy - Nowa taryfa od stycznia 2024 r.

Plan Cena
Autobus Roissy'ego 14.50€
Orly Bus 10.30€
Navigo 1 dzień

Strefa (od 1 do 5) - 20,60 €

Strefa (od 1 do 4 / od 2 do 5) - 14,35 €

Strefa (1 do 3 / 2 do 4 / 3 do 5) - 11,60 €

Strefa (1&2 / 2&3 / 3&4 / 4&5) - 8,65 €

Karnet weekendowy dla młodzieży

Strefa (1 - 3) - 4,70 €

Strefa (3 - 5) - 14,35 €

Strefa (1 - 5) - 10,35 €

Zalety

 1. Jak sama nazwa wskazuje, jest on łatwy w użyciu. Do Easy pass możemy załadować do 30 biletów t+. Dzięki temu walidacja jest łatwa i nie trzeba nosić ze sobą wszystkich biletów. Za każdym razem, gdy dokonują Państwo legalizacji, zatwierdzany jest 1 bilet z całości. Saldo można sprawdzić w automacie.
 2. Zmniejszenie opłaty za przejazd w stosunku do biletu normalnego.
 3. Możliwe jest również łączenie doładowań. Na przykład bilety t+ oraz bilety autobusowe Roissy i Orly mogą być doładowywane jednocześnie. Ale są też pewne wyjątki

Wyjątki

 1. Bilety w pełnej taryfie t+ i bilety w taryfie ulgowej t+ nie mogą być ładowane na kartę jednocześnie.
 2. Bilety lotnicze (Orly i Roissy) oraz pakiety dzienne nie mogą być jednocześnie doładowane na kartę.

Bilet lotniczy

Są to dwa rodzaje biletów, które można wykorzystać w autobusie Roissy (autobus wahadłowy łączący Operę Paryską i lotnisko CDG w Paryżu) oraz autobusie Orly (autobus wahadłowy łączący lotnisko Orly w Paryżu i RER B na stacji Denfert Rochereau). Bilet na autobus Roissy kosztuje 16,20 € za podróż w jedną stronę, a na autobus Orly 11,00 €. Obniżona cena ma zastosowanie, jeśli załadujemy te bilety do Navigo easy przejdź lub na telefon komórkowy. Bilety te są dostępne w kasach i automatach na większości dworców i lotnisk, a także u kierowcy.

Bilety autobusowe na lotnisko - nowa taryfa od stycznia 2024 r.

Bilety Cena biletów zdematerializowanych Cena biletów papierowych
Autobus Roissy'ego 14.50€ 16.60€
Orly Bus 10.30€ 11.50€

Mobilis

Mobilis to bilet dzienny, który umożliwia nieograniczone podróżowanie w wybranych obszarach. Mogą Państwo podróżować wszystkimi środkami transportu w regionie Île-de-France: metrem, RER, autobusami, tramwajami i pociągami - z wyjątkiem linii Orlyval. W przypadku wszystkich pakietów okres ważności trwa od północy do północy. Mobilis ma formę kuponu magnetycznego odpowiadającego wybranym obszarom. Przed każdym użyciem należy wpisać na kuponie swoje nazwisko, imię i datę użycia. Cena jest taka sama jak w przypadku pakietu dziennego Navigo. Bilety te są dostępne w kasach i automatach na większości stacji kolejowych i lotnisk, a także na pokładzie u kierowcy.

Mobilis - Nowa taryfa od stycznia 2024 r.

Plan Cena
Strefa (1 do 5) 20.60€
Strefa (1 do 4 / 2 do 5) 14.35€
Strefa (1 do 3 / 2 do 4 / 3 do 5) 11.60€
Strefa (1&2 / 2&3 / 3&4 / 4&5) 8.65€

Ile de France Bilety

Jest to bilet na jedną podróż, który można wykorzystać pomiędzy dwoma stacjami. Ma postać biletu magnetycznego, który jest generowany na życzenie. Bilet ten można kupić w kasie biletowej, jak również w automacie. Cena zależy od trasy przejazdu.

Powiązane posty

Jakie są strefy w paryskim transporcie publicznym?Bilety komunikacji miejskiej w Państwa telefonie komórkowym

Może Ci się spodobać

Otwarte wycieczki autobusoweBatobusMuzeum w LuwrzeParyska przepustka do muzeumPałac w WersaluZakwaterowanie w Paryżu

Wycieczki otwartym autobusem

Jeden z najlepszych sposobów poruszania się po Paryżu.

Odkryj teraz

Paryska przepustka do muzeum

Jedna przepustka – wiele muzeów. Uzyskaj priorytetowe wejście przy niższych kosztach.

Odkryj teraz

Ujawnienie informacji o afiliacji - Niektóre wpisy na blogu i strony internetowe w ramach tej witryny zawierają linki afiliacyjne, co oznacza, że mogę otrzymać niewielką prowizję, jeżeli klikną Państwo na link, a następnie zakupią produkt lub usługę na stronie internetowej osoby trzeciej.Zakup produktu lub usługi z tych linków nie zwiększa kosztów zakupu, ale jest to świetny sposób, aby powiedzieć mi "dziękuję", jeżeli podobają się Państwu moje treści i uważają moje sugestie za pomocne. Proszę pamiętać, że polecam tylko te produkty i usługi, z których sama korzystałam lub które dokładnie zbadałam. Wskazówki opierają się na moich osobistych doświadczeniach i badaniach. Bardzo cenię sobie Państwa działania polegające na klikaniu w moje linki w celu dokonania zakupu, jest to dla mnie wielka motywacja do dalszego działania.

Bilety na transport publiczny w Paryżu (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Nicola Considine CPA

Last Updated:

Views: 6213

Rating: 4.9 / 5 (69 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Nicola Considine CPA

Birthday: 1993-02-26

Address: 3809 Clinton Inlet, East Aleisha, UT 46318-2392

Phone: +2681424145499

Job: Government Technician

Hobby: Calligraphy, Lego building, Worldbuilding, Shooting, Bird watching, Shopping, Cooking

Introduction: My name is Nicola Considine CPA, I am a determined, witty, powerful, brainy, open, smiling, proud person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.